GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3865566
*
nr 386 5566
Keramik
50-tal, "Blå Husar" + Koka blå m.m
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka blå m
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:47
-
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:47
-
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:59
*
Keramik
nr 386 5566
Keramik
50-tal, "Blå Husar" + Koka blå m.m
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2005 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka blå m
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:47 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:47 -
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:59